Wiele osób ma trudności z przygotowaniem odpowiedniego zdjęcia na tło swojej Facebookowej strony. I nie mowa tu o wizualnym aspekcie projektu a o jego wymiarach technicznych.

Zaczynając przygotowanie grafiki najpierw sprawdzasz jakie są odpowiednie wymiary, potem tworzysz atrakcyjną oprawę i…. Zdjęcie jest jakoś dziwnie przycięte, a treść niewidoczna. No ale przecież sprawdziłeś wymiary i wszystko powinno być ok. No właśnie nie do końca, już tłumaczę dlaczego. Facebook używa różnych formatów, innego dla wersji mobilnej a innego dla desktopowej. Dlatego warto wdać się trochę w szczegóły aby nie powielać tego popularnego błędu w przyszłości.

Tworząc grafikę na tło strony Facebooka powinniśmy się skupić na tzw. bezpiecznej strefie. To tutaj powinna się znaleźć cała treść wraz z najważniejszym przekazem ponieważ jest to jedyny fragment grafiki który będzie widoczny na wszystkich urządzeniach. Pozostałe fragmenty projektu mogą zawierać mniej istotne wizualne aspekty uatrakcyjniające grafikę. Wszystko w prosty sposób obrazuje zamieszczona grafika.

Zobacz również naszą usługę Prowadzenie strony na Facebooku

Ta strona używa plików cookie aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z jej użytkowania. Korzystając z serwisów MPG Media wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.