Pewnie nie raz scrollując Facebooka natrafiasz na całą masę grafik tworzonych na potrzeby celów marketingowych różnych firm. Niezależnie czy są to reklamy, stories na Instagramie, marketplace na FB czy inne miejsca, wielu osobom wydaje się, że aby tworzyć podobne rzeczy na potrzeby własnego biznesu, należy zatrudnić zewnętrznego grafika lub agencję marketingową, a przynajmniej posiadać tzw. zmysł artystyczny czy też estetyczny. Nic bardziej mylnego. 

W dzisiejszym wpisie na blogu chcielibyśmy przedstawić Ci proste narzędzie, przy pomocy którego w krótkim czasie i przy stosunkowo niewielkim nakładzie sił  będziesz w stanie stworzyć wymarzone grafiki na profile społecznościowe swojego biznesu. Mowa tu o Canvie, która jest prostym, bardzo intuicyjnym edytorem grafik wszelakiej treści i zastosowania. Przy jej pomocy będziesz w stanie utworzyć między innymi: wizytówkę, grafikę do posta na FB, Okładkę magazynu, menu restauracyjne oraz tak naprawdę wszystko czego w danej chwili potrzebujesz. Program zawiera dwie wersje: podstawową (bezpłatną) oraz PRO (zawierającą przede wszystkim dużo bardziej rozbudowaną bazę elementów czy zdjęć, które możesz wykorzystywać w swoich projektach).   Aby rozpocząć pracę w programie należy zalogować się przy pomocy np. Gmaila i można zaczynać! 

Po zalogowaniu do Canvy wyświetla nam się panel główny (zdjęcie poniżej), w którym zaczynamy naszą pracę poprzez wybranie odpowiadającego nam formatu grafiki. Możemy zrobić to na dwa sposoby. Pierwszy z nich to wpisanie w przeglądarkę interesujący nas projekt np. “wizytówka” lub “post facebook”. Drugim jest wybranie interesującej nas opcji z menu “Projektuj wszystko”. Jeżeli potrzebujemy stworzyć projekt o niestandardowych wymiarach, możemy wybrać opcję “Utwórz projekt” i “Rozmiar niestandardowy” na dole rozwijanego menu i określić wymiary samodzielnie, wybierając odpowiednią jednostkę (piksele lub centymetry).   

Po wybraniu interesującej nas opcji (W moim przypadku będzie to wpis na FB), pojawia się nowa karta zawierająca nasz nowy projekt, wymiarach odpowiadającym grafice odpowiedniej dla Facebooka. Po lewej stronie pojawia się  wysuwane menu zawierające opcje dostępne do tworzenia grafik. Dla osób początkujących szczególnie interesująca powinna być opcja gotowych szablonów, które możemy dowolnie edytować zgodnie z własnymi potrzebami, dodając własny tekst, zmieniając kolory, zdjęcia czy elementy związane z własną działalnością, które można wgrać w zakładce “Przesłane” (może to być logo, zdjęcie czy cokolwiek innego). Dla bardziej “kreatywnych” użytkowników, chcących wykazać się w tworzeniu swojej grafiki, zdecydowanie najbardziej przydatnym narzędziem będzie zakładka “Elementy”, w której przy pomocy wyszukiwarki wyszukamy elementy, które chcielibyśmy dodać do naszego projektu. Po utworzeniu grafiki, możemy pobrać ją w interesującym nas formacie przy pomocy strzałki w prawym górnym rogu lub od razu opublikować ją na FB, przy pomocy przycisku znajdującego się obok.  

Podsumowując, Canva to super narzędzie do tworzenia materiałów graficznych, w której odnajdzie się każdy, nawet mało zaawansowany użytkownik. Interface jest super intuicyjny, a najlepszym sposobem nauki i zwiększania swoich umiejętności jest po prostu zabawa. 

Kilka godzin spędzonych w Canvie i próbowanie wszystkich dostępnych w niej opcji, spowoduje, że już niedługo sam będziesz tworzył swoje wymarzone grafiki dla swoich profili w mediach społecznościowych i nie tylko! Miłej zabawy!

Ta strona używa plików cookie aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z jej użytkowania. Korzystając z serwisów MPG Media wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.