Blog może kojarzyć się wielu z nas z czymś przestarzałym, czytanym dziesięć lub piętnaście lat temu. Nic bardziej mylnego! Blog może być świetnym kanałem między nami a klientami oraz daje wiele innych cennych marketingowych korzyści. 

Czym jest blog? 

Blog to w ogólnym ujęciu typ strony internetowej, który zawiera kilka lub kilkanaście odrębnych oraz zwykle uporządkowanych w kolejności chronologicznej, wpisów. Na początku blogi miały często charakter pamiętnika, z czasem jednak powstawały także blogi z przeróżnymi typami treści – od porad po ciekawostki z każdej dziedziny. Początkowo także tego typu strony nie miały charakteru marketingowego, co jednak na przestrzeni lat uległo znacznej zmianie. 

Blog jest niezbędnym elementem tzw. content marketingu. Content marketing to w najprostszej formie tworzenie oraz dystrybucja treści. Owe treści mają za zadanie odpowiadać na potrzeby grup naszych docelowych odbiorców oraz wypełniać wszelkie cele biznesowe czy wizerunkowe. Wpisy, które publikujemy na blogu powinny być przejrzyste i dobrze nawiązywać do działań naszej firmy, promocji produktu itp. Mogą one zachęcać czytelników także do konkretnych działań lub tworzyć dyskusję.  

Zalety posiadania bloga 

Posiadanie bloga swojej firmy niesie ze sobą wiele zalet. Jest to forma dotarcia do nowych potencjalnych odbiorców czy klientów. Blogowanie kojarzy nam się z hobby i to może dać naszym potencjalnym klientom do myślenia. Pokazujemy w ten sposób, że tworzymy swoją firmę czy też prowadzimy swój biznes z pasją. Do innych zalet posiadania bloga www należą: 

  1. Promocja naszej marki bądź firmy – pisząc artykuły na bloga możemy doskonale promować naszą działalność. Taki blog może także pełnić funkcje uzupełnienia lub rozszerzenia oferty naszej firmy. 
  1. Zwiększanie zasięgu strony internetowej naszej firmy – blog może doskonale pomóc nam w dotarciu do nowych odbiorców a co za tym idzie, pomoże w zwiększeniu zasięgów lub dostarczy nowych klientów. Ponadto, im więcej słów zawiera nasza strona internetowa tym większe szanse są na wyświetlenie jej w wyszukiwarce. 
  1. Utrzymywanie kontaktu z odbiorcami – dzięki prowadzeniu bloga możemy mieć stały kontakt z naszymi klientami. Poprzez pisanie postów możemy rozwiewać ich wątpliwości oraz odpowiadać na pytania.  
  1. Stworzenie więzi z odbiorcami – regularne posty mogą wyrobić dobrą więź między odbiorcami a firmą, co na pewno przyniesie dobre skutki dla statusu i zysków naszego biznesu. 
  1. Zbieranie opinii na temat naszej firmy – blog daje także możliwość dodawania komentarzy. Mogą być one cenną sugestią, która pomoże w rozwoju działalności. Słuchanie tego, co mają do powiedzenia nasi klienci powinno być dla nas priorytetem.  
  1. Dobra inwestycja w przyszłość – treści tworzone na blogu mogą być dla naszej firmy furtką do zostania autorytetem w swojej dziedzinie. Wpisy na stronie mogą być zabawne, edukacyjne czy kreatywne. Mamy dużą różnorodność i wiele szans na zrobienie dobrego wrażenia na odbiorcach. 

Podsumowując, blog jest świetną drogą do rozszerzenia horyzontów, zdobycia nowych odbiorców oraz rozwoju naszej firmy. Pisanie postów na bloga może być czasochłonne, jednak ich efekty powinny wynagrodzić nasze dodatkowe starania. 

Ta strona używa plików cookie aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z jej użytkowania. Korzystając z serwisów MPG Media wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.