Wśród wielu warszawskich firm otwartych na pracowników zza naszej wschodniej granicy jest agencja marketingowa MPG Media. Zatrudnia ona studentów z Ukrainy, Białorusi, Rosji, a nawet  Uzbekistanu.

 Warszawa jest dzisiaj drugim największym ośrodkiem akademickim w Europie z wynikiem 235 tys. studentów. Pod tym względem stolica Polski jest lepsza od Rzymu, Madrytu czy Wiednia. Wyprzedza ją tylko Paryż. Aż jedna dziesiąta studentów pochodzi z innych krajów, najwięcej z Ukrainy i Białorusi.

Wiele warszawskich firm nastawia się na dobrze wykształconych młodych pracowników ze Wschodu.

Należy do nich agencja marketingu internetowego MPG Media, która wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa bez własnych działów reklamy i PR. Sztandarową usługą MPG Media jest Projekt 360° polegający na pełnej marketingowej obsłudze firm w internecie.  

Zatrudnieni w MPG Media młodzi pracownicy z Ukrainy, Białorusi, Rosji i Uzbekistanu rozwijają swoje umiejętności i zainteresowania w dziedzinie marketingu. Jedną z nich jest Alina Belska, która urodziła się w polskiej rodzinie na Ukrainie.

– Do MPG Media przyszłam bez doświadczenia.  Zdobywam je w firmie obsługując strategicznych  klientów. Spotykam się z nimi, omawiam kolejne wspólne działania. Pozyskują też nowych klientów. Jestem pewna, że zdobyte w MPG Media umiejętności i wiedza przydadzą mi się w przyszłości, kiedy będę chciała założyć własną firmę. Marketing internetowy jest tak popularną i praktyczną dziedziną, że na pewno dobrze spożytkuję czas spędzony w MPG Media – mówi Alina Belska. W Warszawie mieszka już 6,5 roku. Tu zdobyła polską maturę, a teraz studiuje zdrowie publiczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Elastyczny czas pracy w MPG Media nie koliduje z jej stacjonarnymi studiami.

MPG Media swoją otwartość kulturową demonstruje także w inny sposób, m.in. obsługując w języku rosyjskim firmy, które są zakładane przez osoby ze wschodu, oraz współtworząc Klub Możliwości. W Klubie Możliwości odbywają się spotkania mentorskie i integracyjne dla osób, które chcą się w Polsce rozwijać. Spotkania umożliwiają wymianę pomysłów i doświadczeń, a na zupełnie podstawowym poziomie   pomagają zaaklimatyzować się w naszym kraju.

Ta strona używa plików cookie aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z jej użytkowania. Korzystając z serwisów MPG Media wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.