W dzisiejszych czasach trafienie do konkretnej osoby lub grupy osób z informacją jest bardzo ciężkie. Świat mediów i reklamy nie jest podzielony wyłącznie na Internet, telewizję czy materiały drukowane. Wybierając ścieżkę samego internetu mamy do wyboru tysiące stron, na których możemy opublikować informację. Kluczowym pytaniem jest sposób, w jaki możemy trafić do naszej grupy docelowej w internecie w krótkim okresie, a przy tym nie wydając fortuny. 4w1 napewno zapewni trafność Twojego przekazu. 

Oto nasz poradnik:

1/ Treść

 Jest to pierwszy i najważniejszy punkt. Publikując informacje, w pierwszej kolejności musimy zdobyć zainteresowanie czytelnika. Ludzie są przyzwyczajeni  zwracać się z pytaniem do „wujka Google”, a więc nasza treść powinna służyć odpowiedzią na pytanie.

2/ Wizualizacja przekazu

Podczas czytania w szczególny sposób pobudzana jest nasza wyobraźnia. Dlatego sami dokładamy współczynnik emocjonalny i wizualny do treści. Dla pełnej trafności przekazu przede wszystkim powinno być wsparcie czytelnika i dodanie banerów graficznych, które w przyszłości również będą wyświetlane na różnych stronach internetowych. Reasumując, ten zabieg będzie przypominającym o informacji, która wcześniej została przeczytana.

3/ Strefa relaksu 

Facebook oraz YouTube są uważane za strony rozrywkowe w internecie. W USA „Facebook” jest czasownikiem mającym wiele znaczeń (opublikować post, spędzić czas, skontaktować się). Dlatego publikacja linku do naszej treści w wiadomościach użytkowników jest bardzo ważnym elementem.

4/ Porada „wujka” – trafność przekazu

Publikując treści w Google nie mamy pewności, że nasz artykuł będzie na pierwszym miejscu, możemy na to zapracować, lecz jest to dość czasochłonne. Szybkim sposobem będzie wykupienie reklamy na konkretne zapytanie, które przekieruje użytkownika do naszej treści.


4w1
Jak zapewnić trafność przekazu?

W takim wykonaniu jest podstawą każdej reklamy czy publikacji w internecie. Lecz często jest odbierana jako zestaw narzędzi podobnie powodując gwałtowny wzrost cen dla osiągnięcia celów. Z doświadczenia mogę powiedzieć, iż planując kampanię 4w1 dla kilkudziesięciu tysięcy użytkowników nie wydamy więcej niż 500 zł.

Zaciekawił Cię temat działania reklamy w internecie? Skontaktuj się z nami. Pomożemy zoptymalizować Twoje działania i skutecznie dotrzeć do Twoich odbiorców.

Robert Zalikhov / t. 884 880 231 / e. r.zalikhov@mpgmedia.pl / mpgmedia.pl

 

Ta strona używa plików cookie aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z jej użytkowania. Korzystając z serwisów MPG Media wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.